Başlangıç > Haber, Klima Markaları, Panasonic > TÜM ŞEHİRLERDE EKO – BİLİNÇLİ ÇÖZÜMLER

TÜM ŞEHİRLERDE EKO – BİLİNÇLİ ÇÖZÜMLER

TÜM ŞEHİRLERDE EKO-BİLİNÇLİ ÇÖZÜMLERİ HAYATA GEÇİRMEK – Panasonic, ısıtma ve soğutma sektöründe çalışan tasarımcılar, şartname hazırlayıcılar, mühendisler ve dağıtımcılar için etkileyici bir destek hizmeti yelpazesine sahiptir.

TIANJIN EKO-ŞEHİR

Panasonic, Çin ve Singapur tarafından, Tianjin şehir merkezine 40 km ve Bejing’e 150 km uzakta kurulan ilham verici Tianjin Eko-Şehir projesinde rol almaktadır. Pratik, yinelenebilir ve ölçeklenebilir olarak tasarlanan Tianjin Eko-Şehir, her iki ülkenin de çevre koruma, kaynak ve enerji tasarrufu ve sürdürülebilir gelişme ile başa çıkmadaki azmini gösterecektir ve Çin’in diğer şehirleri için sürdürülebilir gelişme konusunda model olarak alınacaktır. 2020’de, yaklaşık 30 kilometre karelik bir şehir, 400.000 civarında bir nüfusu barındırabilecektir.

KONUT ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ

Panasonic, Tianjin Eko-şehirde inşa edilmiş olan her eve Konut Enerji Yönetim Sistemine (HEMS) sahip mini – VRF klima sistemi sağlamaktadır. HEMS, evlerde enerji tasarrufunun merkezinde yer alacaktır. Ev aletlerinin tamamının, güneş enerjisi üretme ekipmanlarının, elektrikli araç şarj cihazlarının, depolama pillerinin ve diğer cihazların bağlanmasıyla, HEMS evde kullanılan enerji miktarını gösterir. Sistem enerji tasarrufu hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığını gösterecek ve nerede daha fazla tasarruf yapılabileceğini söyleyecektir. Evdeki tüm ekranlarda kolay okunabilir ekranların kullanılmasıyla, ev sahibi enerji tasarrufu aktiviteleri konusunda daha da bilinçlenecektir ve doğal ve çevre dostu yaşam tarzına adapte olacaktır.

FUJISAWA SÜRDÜRÜLEBİLİR AKILLI ŞEHİR

Panasonic, Japonya’da, Tokyo’nun 50 km batısındaki Fujisawa’da bulunan eski fabrika alanını, Panasonic’in yeşil yaşam tarzları için oluşturduğu eko fikirlere dayanan servislerin ve enerji sistemlerinin yerleştirileceği bir akıllı şehre dönüştürmektedir. Panasonic, yenilikçi bir akıllı şehir inşa etmek üzere diğer yedi şirketle ve Fujisawa Şehri ile işbirliği içerisinde çalışmaktadır. Yatırımcılar, üreticiler ve servis sağlayıcılar, ana planlama aşamasından 19 hektarlık alan üzerine yayılmış yaklaşık 1.000 evden oluşacak gerçek şehir uygulamasına kadar projenin her aşamasında birbirleri ile yakın ilişki içerisinde çalışacaktır. Evlerde Panasonic’in her türlü en gelişmiş enerji üretimi, depolanması ve yönetimi sistemleri kullanılacaktır. Evler, güçlü lityum-iyon pillerde enerji depolayabilen etkili güneş modülleri ve yakıt hücreleri vasıtasıyla güç üreterek tamamen kendi kendilerine yetecek durumda olacaklardır. Tasarruflu aydınlatma, klima ve ev aletleri, bilgisayar sistemi ile birbirine bağlanacak ve enerji tüketimini göstermek ve tasarruf konusunda ipuçları vermek için televizyonlar ve PC’ler kullanılacaktır.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: