Başlangıç > En İyi Klima, Haber, Klima Hakkında Bilgi, Klima Markaları, Panasonic > İŞ HAYATI – YAŞAM BİÇİMLERİ İÇİN EKO ÇÖZÜMLER

İŞ HAYATI – YAŞAM BİÇİMLERİ İÇİN EKO ÇÖZÜMLER


YAŞAM BİÇİMLERİ İÇİN “EKO ÇÖZÜMLER”

Panasonic, çevre konusunu tüm iş aktivitelerinin merkezi haline getirmektedir. Çevre dostu fikirler girişimi ile elektronik sektöründe bir numaralı yeşil yenilik şirketi olacaktır. Panasonic’in kendi küresel ticari faaliyetlerinde yeşil yeniliğe verdiği önem ile, insanların hayatlarını değiştirmek için yaşam tarzlarına ve çalışma hayatına yönelik çevre dostu fikirler yaratılmaktadır. Panasonic daima keyif, güvenlik ve konfor duygularını barındıran, aynı zamanda evin veya binanın tamamında neredeyse sıfır CO2 emisyonu sunan daha iyi bir yaşam için çaba göstermektedir.

İŞ HAYATI İÇİN “EKO ÇÖZÜMLER”

Panasonic kaynakların ve enerjinin en iyi şekilde kullanılmasına imkan sağlayan çalışma hayatı tarzı yaratacak ve bunun takipçisi olacaktır. Aynı şekilde çevre dostu ürünler üretecek ve bunları müşterilere ulaştıracaktır. Panasonic üretim süreci boyunca atık enerji ve kaynak miktarını azaltmayı hedeflemektedir. Kendi işini en iyi şekilde yapmasının yanı sıra Panasonic çevresel sorunlara katılım ve bunlarla ilgili çalışmalar konusunda toplumun genelinde önemli bir rol üstlenecektir.

ECO IDEAS – YAŞAM BİÇİMLERİ İÇİN ‘EKO ÇÖZÜMLER’: DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA SIFIR CO2 EMİSYONU İLE YENİ YAŞAM BİÇİMLERİ GELİŞTİRİYORUZ.

ÖZELLİKLE:

1. Toplam satışımızın %30’unu “eko etiketli” ürünler oluşturur. Bu, hem EU eco flower, Blue Angel veya Nordic Swan gibi harici etiketleri hem de piyasanın en iyi çevre performansını sağlayan ürünlere verilen Panasonic’in kendi “Eco Ideas” etiketini içerir.

2. Enerji çözüm ürünleri (Güneş Panelleri, Yakıt Hücreleri, Isı Pompaları, Enerji Geri Kazanımlı Havalandırma, LED ve Enerji Tasarruflu Lambalar gibi) CO2 emisyonunu azaltmada 3.500.000 t katkı sağlamaktayız.

3. Kids school – “okulumuz yeşil” programı ile 100.000 çocuğun ekoloji ile ilgili konularda eğitilmesine katkıda bulunmaktayız.

İŞ HAYATI İÇİN “EKO ÇÖZÜMLER”. KAYNAKLARI VE ENERJİYİ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANAN İŞ MODELLERİ YARATIP TAKİP EDİYORUZ.

1. Avrupa’da gerçekleştirilen üretimden kaynaklanan atık maddelerin %99’u geri dönüştürülecektir; bir başka deyişle, atıkların %1’inden az bir kısmının düzenli atık depolama sahalarına gönderilmesini desteklemekteyiz.

2. Avrupa’nın dört bir yanındaki Panasonic ofislerinden CO2 emisyonlarında 1.000t azalma.

3. Üretim faaliyetlerinden CO2 emisyonu azaltmaya 7.000t katkı sağlamaktayız.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: