Başlangıç > Biliyor Muydunuz ?, Haber, Klima Bakım Servisi, Klima Hakkında Bilgi, Klima Servisi, Klima ve Sağlık > Yaz Mevsiminde En Önemli İhtiyaçlarınızdan Birisi…

Yaz Mevsiminde En Önemli İhtiyaçlarınızdan Birisi…

Yaz Mevsiminde En Önemli İhtiyaçlarınızdan Birisi Olan Klimanızın Bakımını Sağlığınızı Tehdit Etmemesi İçin, Her Yıl Düzenli Olarak Yaptırın!
Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Hüseyin Barut, ‘’Türkiye’de geçen sene 1 Milyon 222 Bin 288 Antalya’da ise 170 Bin Klima satışı yapılmıştır. Klimanızdan gerekli performansı alabilmek ve sağlığınızı tehdit eden unsurları ortadan kaldırabilmek için Klimanızın Periyodik Bakımlarını en az yılda bir kez uzmanlar tarafından yapılması gerekiyor’’ şeklinde açıklama yaptı.
Bakımlarınızı Düzenli Olarak Yaptırın!
Klimanızdan en iyi sonuçları alabilmeniz için periyodik bakımlarını 6 ay yada en geç bir yıl arayla yaptırın, klimanızın yetkili servis ekipleri tarafından özel kimyasal maddelerle temizlenmesi gerekiyor. geçen yıl Antalya’da klima nedeniyle birkaç kez yangın çıktığına dikkat çeken Hüseyin Barut, klima temizliğinin yanı sıra klimanın bağlı olduğu elektrik tesisatı ve kablo bağlantılarının da kontrol edilmesi gerektiğini açıkladı. Klimalar çalışma usulüne bağlı olarak ortamdaki havayı iç üniteden geçirerek tekrar ortama bırakır bu sebepten dolayı ortamdaki kirli hava ve virüsler sağlığınıza zarar verir
Klima Bakımlarına Yasal Zorunluluk Getirilmeli!
Hüseyin Barut, özellikle Okullar, Hastaneler, Alışveriş Merkezleri gibi toplu yaşam alanlarında sağlıksız hava sonucu doğa bilecek rahatsızlıkların önüne geçebilmek amacıyla bu ortamlarda klima bakım ve denetimlerinin yasal olarak zorunlu hale getirilmesi gerekiyor. Klimanızın enerji tasarrufu ve kullanım ömrünü uzatmak için mutlaka bakımlarınızı zamanında yaptırın şeklinde açıklama yaptı. Hüseyin Barut, araç klimaları için ise araç bir süre çalışıp gerekli havalandırılmalar yapıldıktan sonra devreye girmesinin sağlığınız açısından daha sağlıklı olduğunu belirtti.
Kaynak: CNN Türk
Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: