Başlangıç > Haber > Manisa OSB – Manisalı Sanayi Devlerine Ödül

Manisa OSB – Manisalı Sanayi Devlerine Ödül

Manisalı sanayi devlerine ödül
İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı “2010 yılı Türkiye’nin 500 ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşları” listesinde yer alan ve Manisa OSB’de faaliyet gösteren 32 firmaya ödüllerini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Manisa milletvekilleri verdi.

İlk 500
Vestel Elektronik, Vestel Beyaz Eşya, Indesit Company Beyaz Eşya, Sarten Ambalaj, Componenta Dökümcülük, Kerim Çelik Mamullei, Bosch Termoteknik, Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj, Standard Profil Otomotiv, İpek Kağıt, Polinas Plastik, Schneider Elektrik, Olmuksa International Paper-Sabancı Ambalaj, Yonca Gıda Sanayi, Hayes Lemmerz İnci Jant, İnci Akü, Hayes Lemmerz Jantaş Jant, Elba Basınçlı Döküm ve Klimasan Klima.

İkinci 500
Konveyör Beyaz Eşya ve Otomotiv Yan Sanayi, Emas Makine Sanayi, Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları, Oerlikon Kaynak Elektrotları, Selkasan Kağıt ve Paketleme Malzemeleri İmalatı, Mayteks Örme Sanayii, Valf Sanayii, Valfsel Armatür, Tirsan Kardan Sanayi, Pilenpak Ambalaj, DYO Matbaa Mürekkepleri, Matel Hammadde Sanayi, NBR Makine ve Yedek Parça Sanayi.
İşte ihracatın şampiyonları: Manisa’da 2011 yılında sanayi ve tarım sektörlerinde en fazla ihracat yapan ilk üç firmaya başarı ödülü verildi.

1. Sanayi sektöründe: Vestel Dış Ticaret, Bosch Termoteknik ve Schneider Elektrik.
2. Tarım sektöründe: Keskinoğlu Tavukçuluk, Özgür Tarım Ürünleri ve Tuğrul Tarım ve Petrol Ürünleri.

Vergi rekortmenlerine plaket
Manisa’da gerçekleştirilen bir dizi törenin içinde 2010’un en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyen firmalarının ödülendirilmesi de vardı.

Gelir Vergisi: Eyyüp Altan, Mustafa Altan, Süleyman Çetin, Abdullah Eryüksel, Selim Eryüksel, Dündar Çiloğlu, Ahmet Kındır, Ahmet Altan, Cemal Ergün, Salih Kozlu.

Kurumlar Vergisi: Soma Elektrik Üretim, BOSCH Termoteknik, TKİ Kurumu Ege Linyitleri, Schneider Elektrik, Rexam Paketleme, Polinas Plastik, Keskinoğlu Tavukçuluk, Pilenpak Ambalaj, İnci Akü ve Valfsel Armatür San. A.Ş.

Kaynak: Gözlem
Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: