Başlangıç > Air Conditioning, Haber, HVAC, VRF Klima, VRV Klima, İklimlendirme > Alessa ve Huntair – Orta Doğu İklimendirme Sektörü

Alessa ve Huntair – Orta Doğu İklimendirme Sektörü

Alessa Industies Group ve Huntair – Suudi Arabistan

Alessa ve Huntair yüksek Orta Doğu İklimendirme Sektörü taleplerini karşılamaya yönelik Suudi Arabistan’da ortak kurulan üretim tesisi önümüzdeki ay faaliyete geçiyor. Suudi Arabistan İklimlendirme Sektörü bir önceki yıla oranla bu yıl %20 büyüme kaydetti, en hızlı büyüme oranı Qatar olmak üzere. İklimlendirme sektöründeki hızlı büyümenin nedenlerini bölegedeki inşaat sektöründeki hareketlilik, nüfus artışı, yüksek alım gücü ve sıcak iklim koşullarının önde gelen faktörler olduğu doğrultusunda.

Alessa Industries Group 40’dan fazla ülkeye klima ürünleri ihraç etmekte bunlara Irak, Mısır, Suriye ve Ürdün dahil olmak üzere diye, şirket genel müdürü Abdullah Abdul Karım açıklamada bulundu. Aynı zamanda iklimlendirme sektöründeki talebin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını vurguladı. Abdullah Abdul Karım bölgedeki iklimlendirme ve klima sektöründe üretim faaliyetlerinde bulunan şirketlerin Çinli rakipleri ile kıyasıya rekabet ortamı oluşacağı doğrultusunda. Çin Klima Üreticileri, Çin Halk Cumhuriyetinin sunduğu devlet teşvikleri sayesinde büyük avantaja sahipler benzer rekabet ortamında.

Alessa Industries Group, Birleşik Arap Emirlikleri’den $30 milyon dolarlık ihale kazandı ve Suudi Arabistan’da Kral Abdülaziz Üniversitesinin $80 milyon dolarlık iklim koşullandırma cihazları yine Alessa tarafından sağlandı.

Kaynak: Arab News

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: