Başlangıç > Air Conditioning, Haber, HVAC, Klima Markaları, Panasonic, VRF Klima, VRV Klima, İklimlendirme > Panasonic HVAC – Panasonic Klima Wolseley Alışveriş Merkezi Projesi, Lancashire – United Kingdom

Panasonic HVAC – Panasonic Klima Wolseley Alışveriş Merkezi Projesi, Lancashire – United Kingdom

Panasonic’in Güçlü Urban Multi MX4 VRF sistemleri, Wolseley’in Lancashire, İngiltere’deki yeni dağıtım merkezinde yıl boyu klima konforu sağlıyor. Kompakt ısı pompası dış üniteleri, tavan kasetleriyle birlikte alışveriş merkezindeki bürolarda çalışan personel için hoş bir çalışma ortamı sağlıyor.

Panasonic ısıtma ve soğutma sistemleri, Wolseley’in uzman klima ticari birimi Climate Center tarafından temin edilmiştir. Tasarımı ve kurulumu ise 3 milyon sterlini bulan M&E projesi, şirketin klima bölümü olan W H Good Building Services tarafından gerçekleştirilmiştir. Panasonic’in inverter MX4 sistemleri piyasadaki en güvenli ürünler arasında yer almakta ve ürün gamı 5hp’den 54hp’ye (14kW ile 147kW arasında soğutmaya veya 16kW ile 170kW arasında ısıtmaya) kadar uzanan ürünleri içermektedir.

Chorley’de yaklaşık 34.000 m² alana sahip yeni açılan dağıtım merkezi, Wolseley’in North West’teki ticari faaliyetlerini destekleyecek stratejik bir konuma sahiptir. 17 milyon sterline mal olan bu tesis tamamen faaliyete geçtiğinde yaklaşık 250 personel çalışacaktır. Beş Panasonic VRF Klima sistemi, yönetim ve bilişim bürolarına toplam 48 tane dört yollu kaset tipi iç ünite ile soğutma ve ısıtma sağlayacaktır. Panasonic MX4 VRF ısı pompası sistemleri 5hp ile 54hp arasında çözümler sunmakta ve 20hp ile 36hp kapasite arasında yüksek COP performans seçenekleri içermektedir. Dış üniteleri, sınırlı yere sahip çatı üstü alanlara kolay montaj için minimum boyutta tasarlanmalarına ek olarak hava dolaşımı ve servis bakım işlemleri için yeterince geniş alan bırakırlar.

Daha büyük sistemler 0.8hp ile 10hp arasında 64 adete kadar iç üniteyi desteklemektedir; ürün seçenekleri arasında duvar ve tavan modelleri, konsol üniteler, iki ve dört yollu kasetler ve kanallı tipte ürünler yer almaktadır. İnverter sistemi, Panasonic klima ürünlerinin enerji çıkışını, ekonomik bir şekilde soğutma veya ısıtma ihtiyaçlarına göre ayarlamayı mümkün kılmaktadır.

Ticari soğutucu ve klima ürünleri konusunda İngiltere’nin en büyük toptancısı ve dağıtımcısı olan Climate Center Ticari Müdürü Dean Fradgley, “Climate Center ve Panasonic uzun süredir ticari ortaklık yapmaktadır. Panasonic VRF sistemi bu uygulama için doğru çözümdü.” demiştir.

Diğer M&E hizmetleriyle birlikte klima sistemi şimdi W H Good’un tesis yönetim işletmesi tarafından yönetiliyor. Projelendirme Müdürü David Sumner, işletme-bakım maliyet verimliliğini koruyacak ve güvenilir bir bina yaratmak amacıyla gelişmiş klima ve yenilenebilir enerji sistemleri seçme konusuna büyük özen gösterdik.” demiştir.

Panasonic Klima bölümünde görev yapan Avrupa Teknik Müdürü Paul Taylor, VRF sistemlerinin yeni yapım ve yenileme sektörlerinde giderek büyüyen pazar payına sahip olduklarını belirtmiştir. “Sistemlerin bina ihtiyaçlarına uyumlu modüler birimleri sayesinde, sistemler, orta ve büyük boyutlu binalar için ideal çözüm niteliği taşıyorlar. Sistemler, yüksek randımanı ve uzun servis ömrünü, enerji verimliliğiyle birleştirecek şekilde tasarlanmışlardır. Bütün Panasonic VRF sistemleri hava sızdırmaz spiral kompresörlere sahiptir ve çevre dostu R410A soğutucu gazı kullanılmaktadır.” Kaynak: Panasonic TürkiyeAlo Klima

Reklamlar
  1. Ekim 24, 2011, 3:28 pm

    Bilgi için teşekkürler.

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: