Başlangıç > Air Conditioning, Haber, HVAC, Panasonic, VRF Klima, VRV Klima, İklimlendirme > Panasonic HVAC – Panasonic Klima Carlton Park Hotel Projesi, Rotherham – United Kingdom

Panasonic HVAC – Panasonic Klima Carlton Park Hotel Projesi, Rotherham – United Kingdom

Panasonic_HVAC_Carlton_Park_Hotel_Rotherham_UK

Yorkshire otelinin mutfağında çıkan ciddi bir yangından sonra, otelin restoranının yenilenmesi Panasonic Klima Sistemleri ile yapılmıştır.

Panasonic’in FS (Flexi System) ve RAC ürün gamlarına ait inverter sistemler, sıcaklığı verimli şekilde muhafaza ederek Rotherham’daki Carlton Park Oteli’ndeki konukların yıl boyunca konforlu yemek yemelerini sağlamaktadır. Panasonic’in inverter sistemleri, istenilen sıcaklığa mümkün olduğunca çabuk ulaşırken, var olan sıcaklığı muhafaza etmek için de minimum enerji harcayacak şekilde tasarlanmışlardır.

Carlton Park Oteli’nin mutfağında meydana gelen yangın, otelin ve bitişikteki restoranların tavan ve klima sistemlerinde duman ve su hasarına neden olmuştur. Yangından sonra gerçekleştirilen restorasyonda, otelin müteahhid firması olan Cool Comfort, otelin eski kanallı sistemini, tekli ve çoklu-split çözüm esnekliği gösteren beş bağımsız Panasonic sistemle değiştirmiştir.

Otelin klima sistemi, orta ticari uygulamalar için FS ürün dizisinden ve küçük ticari ile konut uygulamaları için split ürün dizisinden çözümler içermektedir. İki ana restoran bölgesine 2.5hP 4 yollu 90 x 90 FS serisi inverter kaset tipi (5.6kW soğutmada, 7.0kW ısıtmada) tarafından iklimlendirilmektedir. Daha küçük oda, 2.5hp dış ünite tarafından çalıştırılan bir kasetli tekli split klimaya sahipken, daha büyük oda 5.0hp dış ünite tarafından çalıştırılan iki kasetli çoklu split klimaya sahiptir. Konservatuar, RAC ürün dizisinden üç tane deluxe inverter tekli split sisteme sahiptir; bunların her biri yüksek duvar tipi iç ünite yoluyla 7.65kW soğutma ve 9.6kW ısıtma sağlama yeteneğine sahiptir.

Cool Comfort’un Müdürü Paul Aizporietis, konservatuardaki üç sistemin aralarındaki bütün mesafeyi kapsayacak şekilde rahatça 7 metrelik hava akışı sağladıklarını söylüyor. Cool Comfort’un Müdürü, “Panasonic sistemlerini önermemin nedeni yüksek kaliteli ürünler içermesi ve iyi bir isme sahip olmasıdır. Ayrıca bu sistemler, içerideki odalar için kanallı sisteme göre daha verimli ve gelişmiş bir sistem kurma fırsatı sağlıyor.” diyor. Panasonic’in FS sistemi, düşük ve yüksek basınçlı hide-away tipleri, kasetler ve tavana monteli üniteler dahil olmak üzere iç üniteleriyle birlikte tekli splitler veya ikiz splitler olarak monte edilebilen hem inverter hem ısı pompalı dış üniteleri içermektedir. Seçilen kombinasyona bağlı olarak, bir ikiz split klima 40 metreye kadar maksimum boru uzunluğunu ve 20 metrelik maksimum branş uzunluğunu kaldırabilir. Dış ve iç üniteler arasındaki maksimum yükseklik farkı 30 metredir (eğer dış ünitesi daha alçaksa 20 metre). Kaynak: Panasonic Türkiye

 

Reklamlar
  1. Muzo
    Kasım 3, 2011, 10:18 pm

    Panasonic madem yurt dışında büyük işler başarıyor türkiye de neden hala yaygın değil anlamıyorum.

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: